magazin
Aki lemaradt tegnap este az Aranyélet 5. részéről, ne aggódjon: az HBO többször is ismétli a héten, benne a magyar filmtörténet egyik legnagyobb…
továbbhír
A Filmvilág legújabb számában olvashatunk a nemrég elhunyt Kézdi-Kovács Zsolt munkásságáról, a vidéki Magyarországról, magyar börtönfilmekről és a…
továbbmagazin
Az év végéhez közeledve élményeink mellett idén elveszített legendáinkra is emlékezünk. Távozott Jancsó Miklós, Helyey László, Bajor Imre, Lovas…
továbbhír
A szeptember 26. és október 19. között négy egymást követő hétvégéna Magyar Filmhét retrospektív vetítéssorozatot rendez a magyar filmművészet…
továbbhír
Jövő szerdán, szeptember 24-én 14 óra 30 perckor búcsúztatják Kézdi-Kovács Zsolt filmrendezőt a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozójában. A Balázs…
továbbfilmrészletek
József, a tengerész hosszú útra indul, és hátrahagyja ifjú nejét és édesanyját, egy fedél alatt. A szűk lakótelepi lakásban jeges a hangulat a két…
továbbFriss
Zaklatásba fordul József Attila pszichoanalízise
Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje Berlinben mutatkozik be
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié